УРОК МАТЕМАТИКИ В 2 – МУ КЛАСІ
Тема : Квадрат.
Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел. Складання і розв’язування задач за малюнком.
Мета : Ознайомити
з характерними рисами квадрата; продовжити формування обчислювальних навичок; учити
розв’язувати задачі за
даним планом; розвивати логічне
мислення, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити
висновки.
Обладнання : демонстраційний
геометричний матеріал, індивідуальні набори геометричних фігур, таблиця з
умовою задачі, граф – схеми.
Хід уроку
1.
Організація
класу до уроку :
( Вітання дітей )
Доброго ранку ! Доброго дня !
Бажаєте ви – і бажаю вам я !
Хай плещуть долоні,
Хай тупають ніжки,
Працюють голівки,
І сяють усмішки.
Доброго ранку ! Доброго дня !
Бажаєте ви – і бажаю вам я !
2.
Перевірка
домашнього завдання :
- Сідайте на свої місця. Відкрийте зошити і
почнемо наш урок з пе-
ревірки домашнього завдання.
-
Яке домашнє завдання ви отримали на
сьогодні ? ( № 398, № 399)
-
Зверніть увагу на задачу № 398.
-
Яка ця задача : проста чи складена ? (
складена)
-
На скільки дій ? ( на дві дії)
-
Що ви знаходили в першій дії ? ( суму
першого і другого числа – 65 )
-
А яка відповідь у другій дії ? ( 22)
-
Яку відповідь ви записали ? ( третє
число – 22)
-
Переходимо до № 399. Назвіть відповіді,
які більші за 50 ( 63, 68, 71)
-
А тепер відповіді менші за 40 ( 33, 13,
29 )
-
Отже, в кого в домашньому завданні не
було помилок ?
-
Молодці ! І сьогодні на уроці я бажаю
вам, щоб помилок теж не було. Бо девіз нашого уроку саме такий : (читання
девізу учнями)
Самостійно я працюю,
Помилок не буде, факт !
Я уважно помудрую –
Вийде добрий результат.
- Як
розумієте слово « помудрую» ?
3. Повідомлення теми уроку :
- Сьогодні на уроці ми з вами
будемо пригадувати назви геометрич –
них фігур, обчислювати периметр
де - яких з них, дізнаємося, як
швидко і вірно ви навчилися
додавати двоцифрові числа, будемо
складати і розв’язувати задачі.
4.Актуалізація опорних знань учнів: (запис
дати і виду роботи)
-
Обсяг роботи в нас дуже великий, тому
Урок продовжим без зупинки
З каліграфічної хвилинки.
А )
- Прочитайте числа ( на дошці )
27 42
18 59 64
31 96 77
53
- Запишіть числа, які слід додати
до цих, щоб отримати круглі числа.
Наприклад, перше число – 27,
назвіть найближче до нього кругле –
( 30 ). Скільки слід додати до
27, щоб отримати 30 – ( 3 ). Отже пер-
ше число каліграфічної
хвилинки – 3.
( Діти виконують роботу
самостійно, з подальшою перевіркою :
3 8
2 1 6
9 4 3 7)
Б )
- Отже, ми розминку з вами зробили і продовжимо роботу з мате-
матичного диктанту. ( один
учень працює біля дошки )
1.
Запиши, на яке число треба збільшити 40,
щоб дістати 100 (60)
2.
Запиши, від якого числа треба відняти
50, щоб отримати 20 (70)
3.
Якщо сума дорівнює 65, а перший доданок
– 5, то чому дорівнює другий доданок (60)
4.
Запиши скільки десятків у числі 89 (8)
5.
Число 95 зменшили на 90 (5)
6.
Число 8 збільшили на 50 ( 58 )
7.
На скільки число 40 менше, ніж 48 ( 8 )
8.
На скільки 86 більше, ніж 6 ( 80 )
( Обмін зошитами –
взаємоперевірка )
- В кого
немає помилок ?
- В кого
одна? Три ? А в кого п’ять
?
-
Намагайтеся працювати уважніше.
5. Викладання
нового матеріалу :
Пошукова робота
А) - Подивіться, хто завітав до нас на урок.
Як звуть цього казкового
героя ? ( Буратіно )
-
Пригадайте, чи подобалось йому вчитися ?
-
Ось і зараз Мальвіна дала йому завдання
– знайти і розташувати на дошці многокутники, а він ось що зробив. (
демонстрація дошки з
геометричними фігурами )
- Знайдіть помилку Буратіно :
приберіть ту геометричну фігуру яка є
зайвою. ( круг)
-
Чому саме круг слід прибрати ? ( Тому що
він немає кутів )
-
Але мені Буратіно скаржиться, що
Мальвіна ще ускладнила зав-
дання :
потрібно залишити лише чотирикутники.
( Діти називають номери тих фігур,
які слід прибрати )
-
А чому саме ці геометричні фігури слід
прибрати ? ( Бо у них кутів або
більше ніж 4, або – менше )
- Але і тепер не все. Буратіно не може
відшукати ті чотирикутники,
які мають прямі кути. (
Діти називають номери тих фігур з прямими кутами. На дошці
залишаються квадрат і прямокутник )
-
Вірно ви все назвали. Так скажіть
Буратіно, як називаються такі
чотирикутники
? ( Прямокутники )
-
А чому їх так називають ? ( Бо вони
мають прямі кути )
-
Скільки прямих кутів мають ці
прямокутники ? ( Чотири )
-
А скільки в них сторін ? (Чотири)
-
Роздивіться уважно ці геометричні
фігури. Що ви можете сказати про їх сторони ? ( В одного прямокутника сторони
рівні )
-
Отже, цей чотирикутник, який має прямі
кути, називається квадрат. В нього сторони завжди рівні між собою. Знайдіть і в
себе на партах квадрати.
( На
партах лежать набори геометричних фігур ( квадрат, прямо-
кутник,
ромб, шестикутник ) .
-
Виміряйте довжину кожної сторони.
Роздивіться кути. Переко-
найтеся,
що ви дійсно знайшли квадрат.
-
Давайте спробуємо накреслити цей квадрат
в себе в зошиті.
( Діти
виконують креслення, під коментування біля дошки )
-
Як ви думаєте, чи варто позначати
довжину кожної сторони ?
( Ні, бо
у квадрата всі сторони рівні )
-
А тепер накладіть квадрат на свій
накреслений. Чи однакові вони ?
Який висновок можемо зробити ? ( накреслено вірно )
- Давайте обчислимо периметр
цього квадрата. Пригадайте, що таке
периметр ? ( Сума усіх довжин )
-
Скільки сторін у квадрата ? ( 4 )
-
Скільки повинно бути доданків ? (4)
-
Складіть вираз. ( 3 + 3 + 3 + 3 )
-
Як краще обчислювати такий вираз ? ( 3
додати 3 - буде 6 і 3 додати 3 - теж 6, а 6 додати 6 - буде 12 сантиметрів )
-
Молодці ! Але хто ж там, хто вже так
стомився
І наліво
нахилився ?
Треба дружно всім
нам встати –
Фізкультпаузу
почати.
Фізкультхвилинка :
Буратіно потягнувся,
Раз
нагнувся, два нагнувся, три нагнувся.
Руки в
сторони розвів.
Мабуть,
ключик загубив.
Щоб той ключик
відшукати,
На
носочки треба встати.
І
тихенько посідати.
Б ) - Пригадайте, який зараз місяць року ?
( Грудень )
- А який він за рахунком в році ? ( 12 )
- А за рахунком у зими ? ( 1 )
- А яке свято ми будемо
незабаром відзначати ? ( Новий рік )
- Як відзначаємо це свято ? ( Відповіді
дітей )
- І сьогодні ми почнемо з вами
до цього готуватись ?
( На дошці схема
задачі про ялинкові прикраси )
-
Які головні слова в цій задачі ?
-
Які числа стоять поруч з ними ?
-
Що в умові невідомо ?
-
Що потрібно знайти ?
-
Спробуйте скласти задачу до короткого
запису.
( Діти
складають задачу і записують розв’язання в зошит )
В ) Робота з
підручником : ( № 380 ст. 70 )
- Про що буде задача ? ( Про
сливи )
- Де вони були ?
- Що нам відомо ?
-
Що невідомо ?
- А чи є підказка ?
- Що потрібно знайти в задачі ?
- Чи може задача починатися з запитання ?
- Складіть задачу.
( Діти складають задачу і
записують короткий запис і розв’язан-
ня в зошит )
Г ) Кругові приклади (
виконання коментовано )
62 – 21 30 + 68
54 – 53 1 + 17
98 – 44 68 – 6
18 + 50 41 – 11
- Молодці ! Так яким правилом ми
повинні користуватися при дода-
6. Підсумок уроку :
-
Прочитайте граф – схему.




+ +
+
-
Що ми з вами робили на уроці ?
-
А що вам найбільше сподобалось ?
-
Подивіться на свою роботу. Чи вийшов у
вас гарний результат ?
-
В кого не було жодної помилки ?
-
Молодці ! А щоб ви ще потренувались
додавати і віднімати ваше
Домашнє
завдання № 381 і № 382
Комментариев нет:
Отправить комментарий