урок української мови в 2-му класі "Змінювання прикметників з іменниками за зразком « один – багато".



УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 2-МУ КЛАСІ
ТЕМА: Змінювання прикметників з іменниками за зразком « один – багато».
МЕТА: вчити змінювати прикметники з іменниками за зразком; закріплювати вміння ставити питання до слів – ознак предметів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи.
Обладнання: таблиця із словосполученнями, картинка із зображенням зимового пейзажу, індивідуальні картки з текстом, предметні малюнки льону, їжачка.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1.     Перевірка домашнього завдання ( впр. 261)
-         Прочитайте записані словосполучення.
-         Поставте запитання від іменників до прикметників, які від них залежать.
2.     Закріплення матеріалу: ( на дошці)
Хліб з пшениці
Сік з вишні
Промінь сонця
-         Замініть підкреслені слова прикметниками і запишіть. ( перевірка)
3.     Каліграфічна хвилинка
ць  дз  ля  альбом
-         Доберіть з цими буквосполученнями слова. ( заєць, хлопець, дзиґа, ґедзь, куля, лялька, коляска)
-         Підберіть до цих слів прикметники. ( перевірка)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
-         Сьогодні ми будемо змінювати прикметники разом з іменниками за зразком «один – багато», визначатимемо ознаки предметів, удосконалюватимемо вміння ставити питання до цих слів. Також відгадуватимемо загадки.
ІV. Робота над вивченням нового матеріалу.
1.     Робота з таблицею ( усно)
Гарна дівчинка  -                                    Блакитна хмарка –
Маленький хлопчик –                           Червона квітка –
Руде кошеня –                                         Цікавий урок -

-         Прочитайте словосполучення, назвіть іменник і прикметник. Яке запитання можна між ними поставити?
-         Спробуйте змінити іменники так, щоб цих предметів стало багато.
-         Чи можуть існувати тепер такі словосполучення? Чому?
( прикметники неузгоджені з іменниками)
-         Що потрібно для цього зробити? ( змінити і прикметники)
-         Поставте тепер запитання до прикметників. Що ви помітили? (що прикметники в множині мають однакове запитання)
2.     Коментоване письмо ( впр. 262)
-         Запишіть слова за зразком.
-         Усно складіть речення з двома останніми словосполученнями.
3.     Колективна робота ( впр. 263)
-         Прочитайте вірш.
-         На що вказує знак в кінці речення?
-         Спишіть виділені слова. Поставте до них питання.
-         Замініть слова так, щоб вони означали назви багатьох предметів таїх ознак.
4.     Фізкультхвилинка
5.     Пошукова робота ( впр. 265)
-         Прочитайте текст мовчки. Підготуйтеся до читання вголос.
-         На що слід звернути увагу під час читання?
-         Знайдіть і випишіть іменники разом із прикметниками, з якими вони зв’язані. Усно вкажіть, як вжиті ці словосполучення в однині чи множині.
V.  Закріплення вивченого матеріалу.
1.     Самостійна робота ( з картками)
-         Вставте потрібні прикметники в віршик, користуючись словами із довідки. Олівцем надпишіть над прикметниками, як вони вжиті - в однині чи множині.


Кольоровий віршик
Кульбабка тиха при стежині
Жовтіється сама собі.
А у волошки очі …………………. ,
А в неба очі  ……………… ……   ,
…………………..    клени стали колом
Побіля нашого двора,
А ген за  ………… ,    ………… полем
…………………. сонце догора.
                       ( взаємоперевірка)
2.     Вибірковий диктант
-         Відгадайте загадки. Які слова допомогли вам це зробити?
-         Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь в тоненьких голочках.
Ви впізнали …….( їжачка)
-         В чистім полі він росте
На високих ніжках,
В зелених панчішках.
Квіточки блакитні –
Оченьки привітні. ( Льон)
-         Уважно прослухайте ще раз і випишіть лише слова – ознаки предметів.
-         Як вони називаються? На які питання відповідають?
VІ. Підсумок уроку
-         З якими словами в реченні пов’язані прикметники?
-         Як змінюються прикметники? Наведіть приклади.
-         Складіть речення зі словом льон.
VІІ. Домашнє завдання
-         Домашнє завдання вправа 264.
-         Прочитайте текст. Яку помилку ви помітили?
-         Прочитайте, позначаючи кінець кожного речення інтонацією.
-         Скільки речень ви нарахували? Вдома ви їх запишете.

Комментариев нет:

Отправить комментарий